Zdrowie

Rzwcznik Praw Pacjenta informuje: Kiedy można ograniczyć prawa pacjenta lub odmówić ich realizacji

Kategoria: Zdrowie

Prawom pacjenta należy przypisać szczególne znaczenie – ich celem jest zapewnienie pacjentowi bezpieczeństwa podczas udzielania świadczeń zdrowotnych oraz odpowiedniej jakości tych świadczeń. Ochrona praw pacjenta określonych w ustawie  jest obowiązkiem organów władzy publicznej zajmujących się ochroną zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych a także osób wykonujących zawód medyczny. W praktyce realizacja praw pacjenta w głównej mierze spoczywa na placówkach medycznych jako udzielających świadczeń zdrowotnych. Oczywiście sytuacją idealną jest pełna realizacja praw każdego pacjenta. Jednak w praktyce nie zawsze jest to możliwe, co ustawodawca uwzględnił w obowiązujących przepisach.

NFZ informuje: Jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska

Kategoria: Zdrowie

Krok 1.Skierowanie

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową wystawia Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego.

Wzór skierowania

Rzecznik Praw Pacjenta informuje: Senior w systemie ochrony zdrowia

Kategoria: Zdrowie

Osoby starsze, które najczęściej korzystają z opieki medycznej, wymagają szczególnej uwagi i troski. Starzenie się naszego społeczeństwa wpływa na wzrost zapotrzebowania na usługi medyczne wśród seniorów. Dlatego tak istotna dla tych osób może być wiedza na temat posiadanych praw oraz funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.

ZUS informuje: Renta socjalna dla kogo?

Kategoria: Zdrowie

Ze świadczeń z ubezpieczeń społecznego korzystamy przez cale życie. Ich wypłacalność gwarantowana jest przez państwo.

Światowy Dzień Walki z Rakiem - 4 luty 2018 r.

Kategoria: Zdrowie

    Zbliżający się Światowy Dzień Walki z Rakiem jest dobrą okazją do zastanowienia się, co wiemy o chorobach nowotworowych, czy nasze zachowanie sprzyja troszczeniu się o własne zdrowie, czy powinniśmy zachować czujność onkologiczną i czy uczestniczymy w profilaktycznych badaniach przesiewowych.

Mammobus w Hajnówce 14 lutego 2018

Kategoria: Zdrowie

Do powiatu hajnowskiego 14 lutego 2018r. przyjedzie mammobus. Możliwość skorzystania z bezpłatnej mammografii  będą miały panie  w wieku 50 - 69 lat. By wziąć udział w badaniu, nie trzeba mieć skierowania od lekarza. Wystarczy zadzwonić i się zarejestrować. Samo badanie zajmie najwyżej kilka minut. Wystarczy tylko kilka minut, by zadbać o swoją przyszłość.

Rzecznik Praw Pacjenta w sprawie badań profilaktycznych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej

Kategoria: Zdrowie

Do Rzecznika Praw Pacjenta stale wpływają zapytania pacjentów dotyczące sposobu postępowania w przypadku, gdy lekarz rodzinny odmawia wystawienia skierowania na badania laboratoryjne. Bartłomiej Chmielowiec, zauważając pogłębiający się problem niedostatecznej liczby działań profilaktycznych, w ramach udzielanych świadczeń zdrowotnych wystąpił w tej sprawie do Ministra Zdrowia.

Podreperuj zdrowie z ZUS-em

Kategoria: Zdrowie

Gdy nasz stan zdrowia nie pozwala nam na wykonywanie pracy warto wiedzieć, że celem prowadzonej przez ZUS rehabilitacji jest jego poprawa.

ZUS informuje: Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA). Szkolimy lekarzy.

Kategoria: Zdrowie

Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie. Zwolnienia na papierowym formularzu mogą być wystawiane jeszcze do końca czerwca 2018r. Od 1 lipca honorowane będą w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zwolnienia wystawiane tylko elektroniczne. Ich wystawienie będzie znacznie szybsze i pozwoli na sprawne ich przekazywanie do wiadomości pracodawców.

Kontkat

Adres urzędu

Herb Powiatu Starostwo Powiatowe w Hajnówce

ikonka adresuul. Aleksego Zina 1,

 17-200 Hajnówka

telefon ikonka  Telefon: +48 85 682 27 18

 Faks: +48 85 682 42 20

email:

sekretariat@powiat.hajnowka.pl

Administrator strony email:

redakcja@powiat.hajnowka.pl

obraz imitujący zegar  Godziny pracy:

 poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30

Zapowiedzi

plakat

wykrzyknik.gif

 W najbliższy weekend:

 

Piosenka Białoruska 2018 – 11.02.2018

KINO CINEMA LUMIERE w Hajnówce, 12.02.2018

 

                     Więcej zapowiedzi