Oświata

REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH RUSZYŁA! Zobacz oferty

Kategoria: Oświata

Wielkimi krokami zbliża się czas egzaminów– w kwietniu gimnazjaliści przystąpią do egzaminów sprawdzających wiedzę z trzech lat nauki. Przed młodzieżą trudny wybór dotyczący kierunku dalszej edukacji– odpowiedzi na pytania „jaką szkołę wybrać?”, „na jaki kierunek iść?” zaważą o przyszłej karierze zawodowej. Etap wyboru szkoły ponadgimnazjalnej jest jednym z najważniejszych kroków ku planowaniu przyszłości. Szkoły ponadgimnazjalne przygotowują się do przyjęcia nowych uczniów, aktywnie promują swoją ofertę edukacyjną. Hajnowski szkoły średnie to gwarancja solidnego wykształcenia, realizacji zainteresowań i przyjazna atmosfera. Sprawdźcie sami:

To już ostatni dzwonek by dołączyć do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”.

Kategoria: Oświata

Lekcja o funduszach europejskichJuż po raz drugi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje akcję edukacyjną „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość” skierowaną do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych z regionu 5-ciu wschodnich województw Polski. Biorąc udział w lekcji młodzież dowie się nie tylko jak założyć własny start-up, ale także gdzie szukać wsparcia w realizacji pomysłów biznesowych i jak skorzystać z oferty Platform startowych. Dodatkowo szkoły i nauczyciele, którzy przystąpią do akcji będą mogli wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Stypendyści w dziedzinie twórczości artystycznej w Białorusie

Kategoria: Oświata

stypendyściLicealiści z LO z DNJB po raz kolejny zostali stypendystami Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej.

Druga edycja „Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość” wystartowała!

Kategoria: Oświata

LogoMinisterstwo Inwestycji i Rozwoju rozpoczyna akcję edukacyjną „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II” i zaprasza do udziału szkoły ponadpodstawowe z województw Polski Wschodniej. Właśnie ruszył nabór!

Razem nam po drodze, czyli polsko-norweski konkurs edukacyjny dla uczniów!

Kategoria: Oświata

Co łączy Polskę i Norwegię? Wspólna historia, tradycja, kultura, nauka a może ważne miejsca? Tropem norweskich śladów w Polsce będą podążali uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy wezmą udział w konkursie edukacyjnym „Na tropie” organizowanym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

Kategoria: Oświata

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rusza z kolejną, ósmą już, rekrutacją do programu „Marzenie o Nauce”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyjmuje wnioski kandydatów do stypendium edukacyjnego Zarządu Województwa Podlaskiego do 30 listopada 2017r.

Kategoria: Oświata

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyjmuje wnioski kandydatów do stypendium edukacyjnego Zarządu Województwa Podlaskiego.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS MATURALNYCH w ZSZ w Hajnówce

Kategoria: Oświata

86 tegorocznych abiturientów Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce zebrało się piątek 28 kwietnia w szkolnej auli na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Pożegnali ich uczniowie niższych klas, dyrekcja, nauczyciele oraz przedstawiciele władz samorządowych i pracodawców.

Białorus w Warszawie

Kategoria: Oświata

18157178_772468819579744_8875607745519928519_n.jpgW dniach 20-21 kwietnia 2017 r. w ramach projektu unijnego klasy I i II LO pod opieką Dariusza Musiuka, Agnieszki Lipińskiej, Aliny Plis, Anny Wasiluk, Dominiki Widanow oraz Aliny Ławrynowicz odbyły wycieczkę do Warszawy.