Wahasz się co do wyboru szkoły i kierunku kształcenia? Zajrzyj do „Informatora dla szkół” z wykazem placówek w powiecie hajnowskim

Kategoria: Informacje prasowe

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych ruszyła. Przed młodzieżą trudny wybór dotyczący kierunku dalszej edukacji. Odpowiedzi na pytania „jaką szkołę wybrać?”, „na jaki kierunek iść?” zaważą o przyszłej karierze zawodowej. Etap wyboru szkoły jest więc jednym z najważniejszych kroków ku planowaniu przyszłości. Z pewnością dobrym kierunkiem są hajnowskie placówki:

Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół Ogólnokształcących czy Zespół Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego. Uczniom niepełnosprawnym fachową opiekę oraz pomoc oferuje Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy.

Hajnowskie szkoły mają wiele do zaoferowania– ciekawą ofertę edukacyjną, możliwość profesjonalnego przygotowania do egzaminów przez doświadczoną kadrę, atrakcyjne stypendia (m.in. stypendium Simony Kossak, ustanowione przez powiat hajnowski), szansę postawienia pierwszych kroków zawodowych dzięki współpracy z przedsiębiorcami, możliwość osobistego rozwoju w trakcie zajęć pozalekcyjnych, udział w warsztatach, programach i projektach, organizowanych we współpracy z innymi instytucjami oraz dzięki skutecznemu pozyskiwaniu funduszy unijnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów oraz rynku pracy, szkoły stale rozbudowują swoją ofertę dydaktyczną– zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjnymi profilami kształcenia. Te i inne informacje dotyczące terminów oraz rekrutacji dostępne są w nowym „Informatorze dla szkół”. Informator przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce we współpracy za szkołami, dostępny jest poniżej:

INFORMATOR

Katarzyna Miszczuk