Na rozliczenie PIT zostało ponad dwa tygodnie

Kategoria: Kultura

Niebawem kończy się czas na złożenie zeznania PIT za ubiegły rok. Nie czekaj z tym do ostatniej chwili, już dziś złóż swój PIT przez Internet. Zobacz z jakich usług przygotowanych przez skarbówkę możesz jeszcze skorzystać w ostatnich tygodniach kampanii podatkowej.

Rozlicz się przez Internet

Złożenie PIT online, to najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów za poprzedni rok. W tym celu, możesz skorzystać z jednej z poniższych metod:

  • E-Deklaracje – aplikacja do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego wysyłania zeznań przez Internet bezpośrednio do urzędu skarbowego.
  • PFR – wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, przygotowane przez urząd skarbowy, w którym uzupełnisz swoje dane np. o ulgi, z których chcesz skorzystać.
  • PIT-WZ – zgodnie z przesłanym przez ciebie wnioskiem o sporządzenie zeznania
    PIT-37, urząd skarbowy przygotuje zeznanie za ciebie, a ty je zaakceptujesz lub odrzucisz. Masz na to czas jeszcze do 16 kwietnia.

Do tej pory w woj. podlaskim drogą elektroniczną złożono ponad 170 tys. PIT-ów.

Zadzwoń do urzędu skarbowego

Jeżeli masz wątpliwości jak rozliczyć PIT za ubiegły rok, możesz także skorzystać ze specjalnych dyżurów telefonicznych organizowanych przez podlaską KAS. Eksperci podatkowi udzielą informacji w zakresie rozliczenia z podatku dochodowego od osób fizycznych:

  • US w Hajnówce – 16, 23 i 30 kwietnia w godz. 16.00 – 18.00, pod nr tel. 85 682 00 02.

Podatnicy, którzy czekają jeszcze ze złożeniem PIT, będą mogli skorzystać z wydłużonych godzin pracy urzędów skarbowych. W dniach 26 i 27 kwietnia urzędy będą otwarte do godz. 18.00

Na rozliczenie się z podatku dochodowego za 2017 rok mamy w tym roku czas do 30 kwietnia. Zachęcamy jednak do jak najszybszego rozliczenia się z PIT i nie zwlekania z tym do ostatniej chwili.

 źródło: rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku