Ruszają zapisy na VIII Hajnowską Dwunastkę - nie przegap!

Kategoria: Sport

plakat

Region Puszczy Białowieskiej ze swoimi przyrodniczymi walorami to miejsce sprzyjające aktywności. Budowie „sportowego” wizerunku regionu sprzyja organizacja różnorodnych imprez sportowych, skierowanych do miłośników aktywnego trybu życia z całej Polski. Za nami Półmaraton Hajnowski,  ale wiele sportowych emocji jeszcze przed nami –  26 sierpnia Bieg Rodzinny, 09 września finał Pucharu Polski Nordic Walking.  Maraton sportowych imprez w regionie kończy VIII Hajnowska Dwunastka. Solidna dawka sportowych emocji, rodzinna atmosfera, i ten puszczański klimat – tak w wieeeelkim skrócie można opisać „dwunstkę”.  Start – 7 października br. Zapisy na Hajnowską Dwunastkę ruszają w terminie 21 sierpnia – 26 września,  na stronie http://www.pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=818. W biegu może wziąć udział każdy cieszący się dobrym zdrowiem pełnoletni amator aktywnych form turystyki (wymagane jest zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w biegu przełajowym lub  podpis potwierdzający zdolność do udziału w biegu). Opłata startowa wynosi 50 zł, więcej w regulaminie.  

Biegacze zmierzą się z dwunastokilometrową trasą biegnącą duktami Puszczy Białowieskiej.  A atrakcji w jesiennej Puszczy pod dostatkiem –  październikowy las kusi paletą barw, nie sposób oderwać wzroku od potężnych, jesienią tęczowych koron drzew.  Pomimo że urokowi puszczańskiego krajobrazu trudno się oprzeć,  zalecamy roztropność  na trasie, bo korzenie starych, stuletnich drzew mogą wywinąć psikusa J. Oczywiście organizator zapewnia opiekę medyczną i ubezpieczenie każdego zawodnika. A wieczorem, przy wesołej biesiadzie integracyjnej niech Was nie przestraszą nosowe stękania zagłuszane często przez potężny basowy ryk. To łosie na bukowisku i jelenie na rykowisku walczą o damy swego serca.  

Poza przyrodniczymi atrakcjami, na uczestników „dwunastki” czeka wiele niespodzianek, przygotowanych przez organizatora, m.in. -  „bieg za żubrem” dla najmłodszych dzieci z rodzin uczestników, jarmark rzemiosła ludowego oraz występy artystyczne. Ponadto każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal. I oczywiście zaproszenie na wyżej już wspomnianą wesołą biesiadę integracyjną! Już dziś rezerwujcie termin w kalendarzu i pierwszego października widzimy się na starcie (stacja Kolejki Leśnej, przy ulicy Celnej w Hajnówce – teren Nadleśnictwa Hajnówka).  Tymczasem już 10.09. br. zapraszamy wszystkich na ogólnopolski Puchar Polski Nordic Walking, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka oraz Polską Federację Nordic Walking! Po raz pierwszy w historii na skraju żubrowego matecznika będzie miał miejsce finał imprezy. Zapraszamy do Puszczy na sportowe zmagania!

Katarzyna Miszczuk